Nábor detí od 5 rokov

PREČO JE KARATE IDEÁLNY ŠPORT PRE DETI?

POHYBOVÉ KLADY:
Karate patrí medzi najefektívnejšie športy pre deti vo veku od 5 -10 rokov, keďže tréning je zameraný pre obe polovice tela, (nevznikajú dysbalancie pohybového aparátu z jednostranného zaťaženia) rozvíja sa kĺbová pohyblivosť a ohybnosť. Rozvíjajú sa aj ďalšie kondičné schopnosti, ako výbušná sila, rýchlosť reakcie, akčná rýchlosť, špeciálna vytrvalosť v rýchlosti, ktoré dieťa v neskoršom športovom živote využije.

DISCIPLÍNA:
V každom kvalitnom klube karate, splýva zložka psychická a fyzická v jednotu. Deti sa učia potlačiť vlastné ego, vlastné potreby aj keď sa jedná o individuálny šport. Karate totiž nie je len šport, ale je aj umenie, životný štýl. Deti sa učia nájsť samých seba, učia sa disciplíne, pravidlám, hodnotám, ktoré im neskôr uľahčia nájsť vlastnú správnu cestu aj v osobnom živote. Karate nie je len o medailách, ale aj o pochopení autorít, sociálnych vzťahoch a solidarite. Na druhej strane sa učia víťaziť, prehrávať, bojovať proti súperom, ale aj so svojimi nedostatkami. Tomuto všetkému karate učí.

MATERIÁLNA ZLOŽKA:
Karate je v porovnaní s inými športami ,,lacným špásom,,.

Zaplatíte mesačné poplatky, kúpite kimono, ktoré vyjde na menej ako večerné posedenie s priateľmi v podniku. To na začiatok stačí a ak natrafíte na kvalitný klub vedzte, že Vaše dieťa sa bude rozvíjať správnym smerom.

P.S.:
Existuje porekadlo, že lepšia je modrina na tele, ako jazva na duši. V dnešnej dobe určite karate pomôže, ak sa dostanete do extrémnej situácie, kde rozumné argumenty nezavážia…

https://www.facebook.com/rene.exel.9/videos/1761076223929247/?t=36

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *